Eesti
iffi metsa elu ja muud seiklused

iffi metsa elu ja muud seiklused

MENÜÜ VALIKUD

Ülevaated / arvustused

24 Mar 2023

Helsinki-Tallinn, esimen reisi video

Esimene kokkuvõttev video minu euroopa reisist. Helsinki tallinn. 

VAATA VIDEOT https://youtu.be/sJZ3sNHAjVQ

Hetkel olen juba poolas ja videod youtube ilmuvad umbes nädalase viivitusega. Soovitan jälgida mu avaliku telegram kanalit mis töötab ka ilma äpita, et olla kursis kus ma parasjagu liigun ning millega tegelen. Jälgimiseks külasta aadressi https://t.me/s/iffinland

Euroopasse minek algas 12.3.2023

Alustasin 12.3.2023 oma uue järjekordse euroopa ring reisiga. Täna 15.3.2023 sõidan laevaga helsinkist üle tallinna kust jätkub kogu mu ülejäänud reis ratastel ehk siis autosuvilaga. Plaanis on minna otse mingis suunas alla ookeanini välja ning teha värskendav sulps ookeani vees kus ma pole eales käinud :D

Loe täpsemalt blogist ja vaata youtube kanalit. Lingid leiad esilehe alt äärest :) 

Kohtumisteni seiklustel :))

8 Jan 2023

Kokkuvõtev video 1 aasta elatud autosuvilas

All olevas videos on lühidalt kokkuvõetud 1 aasta elamist ja seiklusi autosuvilas.

3 Dec 2022

Jõuluvana kodu lapimaal rovaniemis

Jõuluvana kodu lühikene video ülevaade lapimaal rovaniemis.

25 Oct 2022
louhisaaret joensuu eihvell
louhisaaret joensuu eihvell

Louhisaaret ☆ Joensuu

Louhisaared on eriti kaunis paik puhkuse veetmiseks ja see asub soome suurimas järvede alal(vesisto). Tegemist on privaatse paigaga kui jätta välja mõni suvila(mökk) ja väike paatide sadam kus üli harva keegi liigub. Saarel on mitmeid peatumis paikasid autosuvilaga või telkimiseks, olemas on ka lõkke tegemise kohad. Imelisi vaateid saab nautida saare põhja poolses tipus asuvalt linnutornilt nimega "eihvell". Saarele pääseb mööda maad ja ka vett. Edasistele saartele pääsuks vaja oma veesõidukit.  Teen pisikese tutvustava rinkäigu ühel neist saartest ja samas otsin aardeid geopeitus mängus. 

VIDEO TUTVUSTUS: https://youtu.be/epjtyVSNIok

PILDI GALERII: https://galerii.iffinland.info/index?/category/65-louhisaaret_joensuu

16 Sep 2022

NORDKAPP ... kiire kõrvalepõige ehk kuidas ideed sünnivad käigu pealt

Just nimelt, see trip nordkapp toimus täiesti ootamatult kui poolel teel tekkiski idee, et lähen põikan sealt läbi ☺ Nimelt esmane plaan oli kilpisjärvelt sõita utsjokille (need linnad asuvad soomes) et hakata jahtima virmalisi seal. Loe mu virmaliste jahtimis plaanist sellest jutust "Virmaliste otsingutel - selle hooaja pririoteet number üks nende nägemine"

Täispikk BLOGI jutt saab lugeda SIIT

Kõiki pilte näeb SIIT

18 Aug 2022

Halti kahe mäetipu ühekorraga vallutus seikluse kokkuvõte

Kokkuvõte mu neljapäevasest jalgsimatkast Halti mägedesse. Reis kestis 4 päeva, kolm päeva oli minek ning tagasi tulin ühepäevaga. Edasi-tagasi kilometraaž tuli 107,7km. Kõrgeim punkt kus viibisin oli Norra poolele asuv Halti tipp 1365 meetri kõrgusel.

LOE täispikka juttu "Halti kahe mäetipu ühekorraga vallutus seikluse kokkuvõte" mu BLOGIST

Jutu lõpus on ka 3 osa kokkuvõtvat videod mis on mu YOUTUBE kanalil millele pääsed klikates SIIA

7 Aug 2022

Saanatunturi mäe 1029 meetri vallutamine kilpisjärvel 4 august 2022

Vahepeal muutus olukord ka üsna eluohtlikuks ja oli ka mõtteid loobuda kogu ronimisest ja minna tagasi alla ning käia ära tipus siiski ettenähtud rada mööda... Ei kahetse grammi võrdki, et ma ei loobunud ja jätkasin oma ukerdamist mööda libedaid järsakuid ja kivide vahel kulgemist.

Loe täispikka juttu BLOGIST ning vaata pilte ja videosid. Kõik lingid leiduvad BLOGI jutus.

2 Aug 2022

Martinhovi suvepuhkus 2022 kokkuvõte veedetud ajast 20-31 juuli

Martinhovi ehk Laitakari mereäärne puhkepaik asub vahetus lähedused jahi/paatide sadamas. Ei ole otseselt samal alal nagu seda olin "Kalajoki kena ja kaunis paik kus veeta puhkust" mereäärses puhkus paigas.
Antud rannal on kolm erinevat puhkeranda kuhu pääseb väga lähedale otse rannale autoga. Otseloomulikult on ka kõigis neis olemas võimalus telkida ja seda ka kogu selles piirkonnas. Rannajoon kulgeb pikalt ja on poolsaar. Võimalikud telkimis ja jalaliikumiseks rannajoon kulgeb kaartil märgitud kohast number kolm ülespoole.

Loe täispikka ülevaadet: https://iffimatkablogi.iffinland.info/2022/08/martinhovi-suvepuhkus-2022-kokkuvote.html

27 Jul 2022

Kalajoki kena ja kaunis paik kus veeta puhkust

Kalajoki kena ja kaunis paik kus veeta puhkust.
Veidi üle nädala sai veedetud aega kaunis ja suhteliselt privaatses kalajoki satamas. Loe ning vaata pilte ja videosid... võib olla meeldib ja võtad ka suuna sinna kunagi :)
Tegemist on põhjalahe äärse sadama alaga. Neli võimaliku puhkamise kohta ei ole otseselt sadamas vaid jäävad veidikene kõrvale ehk siis ei toimu seal autode ja laevade/purjekate tihedat liikumist ja sebimist. Samas asub ka lindude vaatetorn millelt on võimalik nautida  kaunist vaadet merele ning seal ümbritsevatele saartele.

Loe kogu juttu ja vaata ülevaatliku videot antud kohast mu BLOGIST   "Kalajoki kena ja kaunis paik kus veeta puhkust."

BLOGI IFFINLAND-INFO 

Täismahus jutte IFFI seiklustest saab lugeda uuest blogis aadressil MATKABLOGI-IFFINLAND

BLOGI on ülesehitatud blogger platvormile. Antud platvorm on pikkadeks juttude kirjutamiseks ja majandamiseks parim lahendus antud hetkel.

Mul on mugavam hallata ühest äppist kahte erinevat blogi. Mugav on ka sinna saata postitusi e-posti teel.

Siia jäävad juttude kokkuvõtted millede lõpus on link täismahus jutule.

Blogiasub täiesti iseseisvalt teises serveris ja platvormil, seega suunatakse sind siit ümber ehk veebileht avaneb uues TABis või aknas.

24 Jan 2022

Oinassaari Uusikaupunki

Punktid 10/10

Senistest paikadest vaildamatu esikoht. Absoluutselt kõik on olemas mida keset loodust puhkamiseks vaja. Privaatsus(eemal keskusest u. 20km) suplus võimalus, metsas jalutuskägu nautimine, tualet, katuse alune koos lõkkekohaga kus saab nautida söögi tegemist lõkkel ja ka loomulikult grillid.

Siia ei oskagi muud lisada kui, et esimesel võimalusel kohe siia pukama olenemata aasta ajast. Ise hetkel jään siia juba kolmandaks ööks. Ei tahagi siit enam lahkda :) 

Vaata selle koha kõiki pilte:  https://galerii.iffinland.info/index?/category/oinassaari-2022-jaanuar

Name:
Comment:
Page:1 - 2