Eesti
Matkablogi @ IFFINLAND-INFO hulgub maailmas

Matkablogi @ IFFINLAND-INFO hulgub maailmas

MENÜÜ VALIKUD

Ülevaated / arvustused

8 Jan 2023

Kokkuvõtev video 1 aasta elatud autosuvilas

All olevas videos on lühidalt kokkuvõetud 1 aasta elamist ja seiklusi autosuvilas.

3 Dec 2022

Jõuluvana kodu lapimaal rovaniemis

Jõuluvana kodu lühikene video ülevaade lapimaal rovaniemis.

25 Oct 2022
louhisaaret joensuu eihvell
louhisaaret joensuu eihvell

Louhisaaret ☆ Joensuu

Louhisaared on eriti kaunis paik puhkuse veetmiseks ja see asub soome suurimas järvede alal(vesisto). Tegemist on privaatse paigaga kui jätta välja mõni suvila(mökk) ja väike paatide sadam kus üli harva keegi liigub. Saarel on mitmeid peatumis paikasid autosuvilaga või telkimiseks, olemas on ka lõkke tegemise kohad. Imelisi vaateid saab nautida saare põhja poolses tipus asuvalt linnutornilt nimega "eihvell". Saarele pääseb mööda maad ja ka vett. Edasistele saartele pääsuks vaja oma veesõidukit.  Teen pisikese tutvustava rinkäigu ühel neist saartest ja samas otsin aardeid geopeitus mängus. 

VIDEO TUTVUSTUS: https://youtu.be/epjtyVSNIok

PILDI GALERII: https://galerii.iffinland.info/index?/category/65-louhisaaret_joensuu

16 Sep 2022

NORDKAPP ... kiire kõrvalepõige ehk kuidas ideed sünnivad käigu pealt

Just nimelt, see trip nordkapp toimus täiesti ootamatult kui poolel teel tekkiski idee, et lähen põikan sealt läbi ☺ Nimelt esmane plaan oli kilpisjärvelt sõita utsjokille (need linnad asuvad soomes) et hakata jahtima virmalisi seal. Loe mu virmaliste jahtimis plaanist sellest jutust "Virmaliste otsingutel - selle hooaja pririoteet number üks nende nägemine"

Täispikk BLOGI jutt saab lugeda SIIT

Kõiki pilte näeb SIIT

18 Aug 2022

Halti kahe mäetipu ühekorraga vallutus seikluse kokkuvõte

Kokkuvõte mu neljapäevasest jalgsimatkast Halti mägedesse. Reis kestis 4 päeva, kolm päeva oli minek ning tagasi tulin ühepäevaga. Edasi-tagasi kilometraaž tuli 107,7km. Kõrgeim punkt kus viibisin oli Norra poolele asuv Halti tipp 1365 meetri kõrgusel.

LOE täispikka juttu "Halti kahe mäetipu ühekorraga vallutus seikluse kokkuvõte" mu BLOGIST

Jutu lõpus on ka 3 osa kokkuvõtvat videod mis on mu YOUTUBE kanalil millele pääsed klikates SIIA

7 Aug 2022

Saanatunturi mäe 1029 meetri vallutamine kilpisjärvel 4 august 2022

Vahepeal muutus olukord ka üsna eluohtlikuks ja oli ka mõtteid loobuda kogu ronimisest ja minna tagasi alla ning käia ära tipus siiski ettenähtud rada mööda... Ei kahetse grammi võrdki, et ma ei loobunud ja jätkasin oma ukerdamist mööda libedaid järsakuid ja kivide vahel kulgemist.

Loe täispikka juttu BLOGIST ning vaata pilte ja videosid. Kõik lingid leiduvad BLOGI jutus.

2 Aug 2022

Martinhovi suvepuhkus 2022 kokkuvõte veedetud ajast 20-31 juuli

Martinhovi ehk Laitakari mereäärne puhkepaik asub vahetus lähedused jahi/paatide sadamas. Ei ole otseselt samal alal nagu seda olin "Kalajoki kena ja kaunis paik kus veeta puhkust" mereäärses puhkus paigas.
Antud rannal on kolm erinevat puhkeranda kuhu pääseb väga lähedale otse rannale autoga. Otseloomulikult on ka kõigis neis olemas võimalus telkida ja seda ka kogu selles piirkonnas. Rannajoon kulgeb pikalt ja on poolsaar. Võimalikud telkimis ja jalaliikumiseks rannajoon kulgeb kaartil märgitud kohast number kolm ülespoole.

Loe täispikka ülevaadet: https://iffimatkablogi.iffinland.info/2022/08/martinhovi-suvepuhkus-2022-kokkuvote.html

27 Jul 2022

Kalajoki kena ja kaunis paik kus veeta puhkust

Kalajoki kena ja kaunis paik kus veeta puhkust.
Veidi üle nädala sai veedetud aega kaunis ja suhteliselt privaatses kalajoki satamas. Loe ning vaata pilte ja videosid... võib olla meeldib ja võtad ka suuna sinna kunagi :)
Tegemist on põhjalahe äärse sadama alaga. Neli võimaliku puhkamise kohta ei ole otseselt sadamas vaid jäävad veidikene kõrvale ehk siis ei toimu seal autode ja laevade/purjekate tihedat liikumist ja sebimist. Samas asub ka lindude vaatetorn millelt on võimalik nautida  kaunist vaadet merele ning seal ümbritsevatele saartele.

Loe kogu juttu ja vaata ülevaatliku videot antud kohast mu BLOGIST   "Kalajoki kena ja kaunis paik kus veeta puhkust."

BLOGI IFFINLAND-INFO 

Täismahus jutte IFFI seiklustest saab lugeda uuest blogis aadressil MATKABLOGI-IFFINLAND

BLOGI on ülesehitatud blogger platvormile. Antud platvorm on pikkadeks juttude kirjutamiseks ja majandamiseks parim lahendus antud hetkel.

Mul on mugavam hallata ühest äppist kahte erinevat blogi. Mugav on ka sinna saata postitusi e-posti teel.

Siia jäävad juttude kokkuvõtted millede lõpus on link täismahus jutule.

Blogiasub täiesti iseseisvalt teises serveris ja platvormil, seega suunatakse sind siit ümber ehk veebileht avaneb uues TABis või aknas.

24 Jan 2022

Oinassaari Uusikaupunki

Punktid 10/10

Senistest paikadest vaildamatu esikoht. Absoluutselt kõik on olemas mida keset loodust puhkamiseks vaja. Privaatsus(eemal keskusest u. 20km) suplus võimalus, metsas jalutuskägu nautimine, tualet, katuse alune koos lõkkekohaga kus saab nautida söögi tegemist lõkkel ja ka loomulikult grillid.

Siia ei oskagi muud lisada kui, et esimesel võimalusel kohe siia pukama olenemata aasta ajast. Ise hetkel jään siia juba kolmandaks ööks. Ei tahagi siit enam lahkda :) 

Vaata selle koha kõiki pilte:  https://galerii.iffinland.info/index?/category/oinassaari-2022-jaanuar

Name:
Comment:

Vuosnainen Kustavi 2022

Punktid 10/10

Saar millele pääseb ainult paamiga millega sõit on tasuta. See on esimene saar Turun Saariston Rengastiest kui minna sellele peale Kustavist. Tegemist on väga huvitava reisiga mille kogu pikkuseks tuleb koos praamidega nii umbes 200km. Ise olen selle reisi alustanud Turu poolt ning käisin tasuta praamidega ära Houtskaari saarel kuna kevadisel ajal enam praame edasi ei sõitnud. Loe selle Turun Saariston Rengastie marsruudits nende kodulehel ise rohkem infot SIIT

Saarel on palju huvtitavat vaatamist ja käimist. Suvel on avatud erinevad kohvikud, poed, butiikid jne. Saarel puudub bensiinijaam, on küll olemas paatidele, kas õnnestub seal autot tankida ei oska öelda. 

Veetsin ise saarel kaks ööpäeva ja tegelesin oma geocaching mänguga, seal on palju peidetud esemeid. 

Otseloomulikult soovitan kuumalt kõigile antud kohta ja kogu Rengastie marsruuti. Seda kogemust on raske piltides ja sõnades edasi anda Minu lemmik kohtades leiab see positsiooni esimeste sekka. 

Vaata kõiki pilte:  https://galerii.iffinland.info/index?/category/kustavi-vuosnaistentie

Name:
Comment:

Päikseline Naantali :) 

Punktid 7/10

Sellist tunnuslauset kasutab Naantali enese reklaamiks. Antud kohas veetsin ühe öö ning tegemist pole otseselt ujumis rannaga, kuigi on võimalus lupsata vette kui laskuda umbes 20m allapoole.

Tegemist on väikese grilli kioski parklaga kuhu mahub nii paarkümmend autot. Peale pisikese näksamise ja vette sulpsamisega võib lihtsalt teha lühikese lõõgastava jalutuskäigu saarel nautimaks ülimalt kauneid vaateid nii veepiiri kõrguselt kui ka vaadata kaugustesse kõrgelt kalju nurkadelt mändide vahelt. 

Mõnus kohake teha vahepeatus selja sirutamiseks või ka ööbida mõnusas looduslikus kohas :) 

Vaata kõiki pilte:  https://galerii.iffinland.info/index?/category/sarkansalmi-naantali

Name:
Comment:
1 - 2