Eesti
Matkablogi @ IFFINLAND-INFO hulgub maailmas

Matkablogi @ IFFINLAND-INFO hulgub maailmas

MENÜÜ VALIKUD

Hulkumiste logi ehk kokkuvõtlikud postitused käidud kohtadest.

BLOGI IFFINLAND-INFO 

Täismahus jutte IFFI seiklustest saab lugeda uuest blogis aadressil MATKABLOGI-IFFINLAND

BLOGI on ülesehitatud blogger platvormile. Antud platvorm on pikkadeks juttude kirjutamiseks ja majandamiseks parim lahendus antud hetkel.

Mul on mugavam hallata ühest äppist kahte erinevat blogi. Mugav on ka sinna saata postitusi e-posti teel.

Siia jäävad juttude kokkuvõtted millede lõpus on link täismahus jutule.

Blogiasub täiesti iseseisvalt teises serveris ja platvormil, seega suunatakse sind siit ümber ehk veebileht avaneb uues TABis või aknas.

20 Mar 2022

IFFI euroopa trip 2022 

Plaaneeritult start oleks august või september 2022. Tagasi Soome jõuaks ilmselt kas aastalõpus või uue alguses. Plaanis oleks jõuda jõuludeks Nordkappi :)

Läbi sooviks sõita kõik euroopa ja shengeni riigid. Pildil olev marsruut on aint suunda andev, tegelik teekond kujuneb väljab juba liikumas olles. Kuna puudub täpne marsruut ning kindlad peatus paigad ja peatuste pikkused ning arvestades praegust olukorda maailmas siis sellepärast puuduvadgi kindlad kuupäevad.

Lähengi lihtsalt veerema ja tegutsen vastavalt hetke olukorrale, mõtetele, emotsioonidele ja soovidele. Lühidalt öeldes, et kaks kätt roolile ja pedaale tallama 😊 😀  Olen sellisest seiklusest unistanud juba aastaid ja nüüd tunnen sisemiselt, et see aeg on käes.

Detailsemaid fakte ja infot loe "EU Trip 2022 üldinfo" leheküljelt ning reisil olles postitan kogu värskeima materjali leheküljele nimega "EU Trip 2022 Blogi" Nod samad lingid on leitavad menüü valikutest.


Name:
Comment:
24 Jan 2022

Oinassaari Uusikaupunki

Punktid 10/10

Senistest paikadest vaildamatu esikoht. Absoluutselt kõik on olemas mida keset loodust puhkamiseks vaja. Privaatsus(eemal keskusest u. 20km) suplus võimalus, metsas jalutuskägu nautimine, tualet, katuse alune koos lõkkekohaga kus saab nautida söögi tegemist lõkkel ja ka loomulikult grillid.

Siia ei oskagi muud lisada kui, et esimesel võimalusel kohe siia pukama olenemata aasta ajast. Ise hetkel jään siia juba kolmandaks ööks. Ei tahagi siit enam lahkda :) 

Vaata selle koha kõiki pilte:  https://galerii.iffinland.info/index?/category/oinassaari-2022-jaanuar

Name:
Comment:

Vuosnainen Kustavi 2022

Punktid 10/10

Saar millele pääseb ainult paamiga millega sõit on tasuta. See on esimene saar Turun Saariston Rengastiest kui minna sellele peale Kustavist. Tegemist on väga huvitava reisiga mille kogu pikkuseks tuleb koos praamidega nii umbes 200km. Ise olen selle reisi alustanud Turu poolt ning käisin tasuta praamidega ära Houtskaari saarel kuna kevadisel ajal enam praame edasi ei sõitnud. Loe selle Turun Saariston Rengastie marsruudits nende kodulehel ise rohkem infot SIIT

Saarel on palju huvtitavat vaatamist ja käimist. Suvel on avatud erinevad kohvikud, poed, butiikid jne. Saarel puudub bensiinijaam, on küll olemas paatidele, kas õnnestub seal autot tankida ei oska öelda. 

Veetsin ise saarel kaks ööpäeva ja tegelesin oma geocaching mänguga, seal on palju peidetud esemeid. 

Otseloomulikult soovitan kuumalt kõigile antud kohta ja kogu Rengastie marsruuti. Seda kogemust on raske piltides ja sõnades edasi anda Minu lemmik kohtades leiab see positsiooni esimeste sekka. 

Vaata kõiki pilte:  https://galerii.iffinland.info/index?/category/kustavi-vuosnaistentie

Name:
Comment:

Päikseline Naantali :) 

Punktid 7/10

Sellist tunnuslauset kasutab Naantali enese reklaamiks. Antud kohas veetsin ühe öö ning tegemist pole otseselt ujumis rannaga, kuigi on võimalus lupsata vette kui laskuda umbes 20m allapoole.

Tegemist on väikese grilli kioski parklaga kuhu mahub nii paarkümmend autot. Peale pisikese näksamise ja vette sulpsamisega võib lihtsalt teha lühikese lõõgastava jalutuskäigu saarel nautimaks ülimalt kauneid vaateid nii veepiiri kõrguselt kui ka vaadata kaugustesse kõrgelt kalju nurkadelt mändide vahelt. 

Mõnus kohake teha vahepeatus selja sirutamiseks või ka ööbida mõnusas looduslikus kohas :) 

Vaata kõiki pilte:  https://galerii.iffinland.info/index?/category/sarkansalmi-naantali

Name:
Comment:

Hirvensalo Kakskerrantie Rand

Punktid 5/10

Rand kus on tore veeta päev koos perega! Olemas on lastele oma ajaveetmis nurk. Rannas on palju laudasid koos toolidega einestamiseks, riietevahetus kabiinid, dušhh, tualetruumid. Mõeldud on ka puuetega inimestele ehk siis ligipääs on ka neile võimalikuks tehtud spetsiaalsete kaldteedega.

Rannas on suur ala liival lebamiseks ning päikese nautimiseks, vette pääseb nii mööda liiva minnes kui ka on olemas sild. 

Autode parkimiseks on kasutusel suur parkla millest kümmekond on vahetusläheduses ranale päsemiseks invaliididele mõeldud kohad. 

Usun, et probleem ei tohiks olla veeta ka öö seal autosuvilaga. Vähemasti talvel kui mina olin ei näinud selles probleemi. 

Kokkuvõtvalt mõnus kohtvüks tore suvine päev veeta perega. 

Vaata kõiki pilte:  https://galerii.iffinland.info/index?/category/kakskerrantie-parainen

Name:
Comment:

Mustfinn looduskaunis rannas

Punktid 10/10

Vaatamata jaanuarile oli tegemist ikkagi mõnusa, rahuliku ning privaatse kohaga. Veetsi  seal kaks ööpäeva. Eemal linna mürast sügaval männimetsas läänemere rand. Lähima suurema asustatud keskuseni on nii umbes 10km.

Piisav kaugus kui minna suveks sinna nädalaks puhkama siis vajadusel tarvilikeks ostudeks pole vaja kaugele sõita. Autode parkla jääb rannast umbes 100m kaugusele mis tagab rahuliku oleku rannal lebades. Kasutatav liivane rannajoon on nii umbes 100m. 

Rannas on piisavalt suur ala olla teineteisest privaatsel kaugusel, vajadusel võib minna ka hõredalt olevate mändide alla peitu liigse päikese eest. Olemas on tualetid, joogivee kaev, pingid koos lauaga ning loomulikult ei puudu riiete vahetus kabiinid. 

Antud paik jääb kindlasti minu lemmikute listi ja käin korra seal ära ka suvel. Soovitan soojalt kõigile kes eelistavad vaikust, rahu ning veidikene privaatsust. 

Vaata kõiki pilte:  https://galerii.iffinland.info/index?/category/mustfinn-2022-jaanuar

Name:
Comment:

Lapi tripp 2021(15-28.12.2021)

Marsruut oli suuremate kohtade järgi Turku-Lahti-Tampere-Jyväskylä-Oulu-Kilpisjärvi-Rovaniemi-Vaasa-Turku. Reisi kogu pikkuseks tuli umbes 3500km

Pildil olev marsruut on tagant järgi koostatud ning see ei sisalda tegeliku läbisõidetud teekonda.

Algne idee oli kuni Jyväskyläni, et lähen Nuoargami kuid siis sai otsustatud nina keerata Kilpisjärvele kuna Nuoargamis sai käidud 2017 aasta jõulude aeg. 

Vaata pilte Kilpisjärvest:  https://galerii.iffinland.info/index

Kõik pildid jõulvanamaast Rovaniemil:  https://galerii.iffinland.info/index?/category/joulumaa

Name:
Comment:

Siinse BLOGI sünni idee algus ja tutvustus

Siinsele blogile panin alguse 8.1.2022 aga ideena sai see alguse eelmise aasta lappimaa reisil. Alustasin reisi 15.12.2021 ja lõpetasin 28.12.2021 Suund oli Kilpisjärvi. Asub see põhja Soomes Käsivarres, Soome-Rootsi-Norra piiride ristumis kohas.

Reisi aeg oli tegemist oma reisi muljete jagamisega kõikidele huvilistele erinevates kanalites ning siis saigi otsustatud, et tuleb luua üks ainus koht kuhu postitan oma ülevaated/pildid ja jagan seda linki. Hoian sedasi kokku oma ja ka huviliste aega, et olla kursis kõige toimuvaga. 

Eelmise blogi sisu hakkas suht laiali valguma ja kollaseks meediaks muutuma. Raske oli juba omalgi vajaliku üles leidmisega. Siine blogi jääbgi ainult kajastama mu hulkumiste seiklusi. 

Täismahus pildi ja videode materjali hoian siit leheküljelt eemal. Siia postitan valikuliselt materjale koos lingiga täismahus materjalile. 

Minuga saab ühendust võta mitmel erineval moel millised võimalused olen lisanud siia lehele. Kontaktvorm on nagu ikka kirjade ja privatsemate juttude saatmiseks. Mulisemiseks/sõnumite saatmiseks on olemas siin lehel jutuaken mis asub kontakt lehe all lõpus ning leidub ka link minu isiklikule Telegram kanalile mis on nii öelda 24/7/365 LIVE. Need kaks nupu asuvad esilehel all lõpus, leia need ja tule lobisema.

Eriti tänulik olen kui sa ei unusta tagasi hoidliku toetust teha skänides kiirelt esilehel olevat QR koodi või klikates PayPal rohelist nupukest või menüüst valides "Toeta IFFINLANDi" ;) Saan sellega siis taas mõne kilomeetri rohkem sõita:) 

Name:
Comment: