Eesti
Matkablogi @ IFFINLAND-INFO hulgub maailmas

Matkablogi @ IFFINLAND-INFO hulgub maailmas

MENÜÜ VALIKUD

Ülevaated / arvustused

Hirvensalo Kakskerrantie Rand

Punktid 5/10

Rand kus on tore veeta päev koos perega! Olemas on lastele oma ajaveetmis nurk. Rannas on palju laudasid koos toolidega einestamiseks, riietevahetus kabiinid, dušhh, tualetruumid. Mõeldud on ka puuetega inimestele ehk siis ligipääs on ka neile võimalikuks tehtud spetsiaalsete kaldteedega.

Rannas on suur ala liival lebamiseks ning päikese nautimiseks, vette pääseb nii mööda liiva minnes kui ka on olemas sild. 

Autode parkimiseks on kasutusel suur parkla millest kümmekond on vahetusläheduses ranale päsemiseks invaliididele mõeldud kohad. 

Usun, et probleem ei tohiks olla veeta ka öö seal autosuvilaga. Vähemasti talvel kui mina olin ei näinud selles probleemi. 

Kokkuvõtvalt mõnus kohtvüks tore suvine päev veeta perega. 

Vaata kõiki pilte:  https://galerii.iffinland.info/index?/category/kakskerrantie-parainen

Name:
Comment:

Mustfinn looduskaunis rannas

Punktid 10/10

Vaatamata jaanuarile oli tegemist ikkagi mõnusa, rahuliku ning privaatse kohaga. Veetsi  seal kaks ööpäeva. Eemal linna mürast sügaval männimetsas läänemere rand. Lähima suurema asustatud keskuseni on nii umbes 10km.

Piisav kaugus kui minna suveks sinna nädalaks puhkama siis vajadusel tarvilikeks ostudeks pole vaja kaugele sõita. Autode parkla jääb rannast umbes 100m kaugusele mis tagab rahuliku oleku rannal lebades. Kasutatav liivane rannajoon on nii umbes 100m. 

Rannas on piisavalt suur ala olla teineteisest privaatsel kaugusel, vajadusel võib minna ka hõredalt olevate mändide alla peitu liigse päikese eest. Olemas on tualetid, joogivee kaev, pingid koos lauaga ning loomulikult ei puudu riiete vahetus kabiinid. 

Antud paik jääb kindlasti minu lemmikute listi ja käin korra seal ära ka suvel. Soovitan soojalt kõigile kes eelistavad vaikust, rahu ning veidikene privaatsust. 

Vaata kõiki pilte:  https://galerii.iffinland.info/index?/category/mustfinn-2022-jaanuar

Video: https://www.youtube.com/watch?v=p5Y11Hw3LXk

Name:
Comment:

Lapi tripp 2021(15-28.12.2021)

Marsruut oli suuremate kohtade järgi Turku-Lahti-Tampere-Jyväskylä-Oulu-Kilpisjärvi-Rovaniemi-Vaasa-Turku. Reisi kogu pikkuseks tuli umbes 3500km

Pildil olev marsruut on tagant järgi koostatud ning see ei sisalda tegeliku läbisõidetud teekonda.

Algne idee oli kuni Jyväskyläni, et lähen Nuoargami kuid siis sai otsustatud nina keerata Kilpisjärvele kuna Nuoargamis sai käidud 2017 aasta jõulude aeg. 

Vaata pilte Kilpisjärvest:  https://galerii.iffinland.info/index

Kõik pildid jõulvanamaast Rovaniemil:  https://galerii.iffinland.info/index?/category/joulumaa

Name:
Comment:

Siinse BLOGI sünni idee algus ja tutvustus

Siinsele blogile panin alguse 8.1.2022 aga ideena sai see alguse eelmise aasta lappimaa reisil. Alustasin reisi 15.12.2021 ja lõpetasin 28.12.2021 Suund oli Kilpisjärvi. Asub see põhja Soomes Käsivarres, Soome-Rootsi-Norra piiride ristumis kohas.

Reisi aeg oli tegemist oma reisi muljete jagamisega kõikidele huvilistele erinevates kanalites ning siis saigi otsustatud, et tuleb luua üks ainus koht kuhu postitan oma ülevaated/pildid ja jagan seda linki. Hoian sedasi kokku oma ja ka huviliste aega, et olla kursis kõige toimuvaga. 

Eelmise blogi sisu hakkas suht laiali valguma ja kollaseks meediaks muutuma. Raske oli juba omalgi vajaliku üles leidmisega. Siine blogi jääbgi ainult kajastama mu hulkumiste seiklusi. 

Täismahus pildi ja videode materjali hoian siit leheküljelt eemal. Siia postitan valikuliselt materjale koos lingiga täismahus materjalile. 

Minuga saab ühendust võta mitmel erineval moel millised võimalused olen lisanud siia lehele. Kontaktvorm on nagu ikka kirjade ja privatsemate juttude saatmiseks. Mulisemiseks/sõnumite saatmiseks on olemas siin lehel jutuaken mis asub kontakt lehe all lõpus ning leidub ka link minu isiklikule Telegram kanalile mis on nii öelda 24/7/365 LIVE. Need kaks nupu asuvad esilehel all lõpus, leia need ja tule lobisema.

Eriti tänulik olen kui sa ei unusta tagasi hoidliku toetust teha skänides kiirelt esilehel olevat QR koodi või klikates PayPal rohelist nupukest või menüüst valides "Toeta IFFINLANDi" ;) Saan sellega siis taas mõne kilomeetri rohkem sõita:) 

Name:
Comment:
1 - 2